22.06.2021 Chiny skutecznie powstrzymują ekspansję pustynnienia.

Pracownicy kontroli pustynnienia wykonują słomiane barierki w szachownicę na pustyni Tengger wzdłuż placu budowy odcinka Qingtongxia-Zhongwei autostrady Wuhai-Maqin w regionie autonomicznym Ningxia Hui w północno-zachodnich Chinach, 7 września 2020 r. Odcinek Qingtongxia-Zhongwei w Wuhai- Autostrada Maqin jest w budowie, z czego 18-kilometrowy odcinek przechodzący przez pustynię Tengger jest pierwszą pustynną autostradą w Ningxia.  Zespół kontrolujący pustynnienie pracował wzdłuż budowy autostrady, używając słomianych barierek w szachownicę i sadząc roślinność, aby powstrzymać wydmy przed przesuwaniem się lub rozszerzaniem.  (Xinhua/Feng Kaihua)

Pracownicy zajmujący się kontrolą pustynnienia tworzą słomianą szachownicę na pustyni Tengger wzdłuż placu budowy odcinka Qingtongxia-Zhongwei autostrady Wuhai-Maqin w regionie autonomicznym Ningxia Hui w północno-zachodnich Chinach, 7 września 2020 r. (Xinhua/Feng Kaihua)

Zdjęcie lotnicze zrobione 12 sierpnia 2020 r. pokazuje obszar po pracach kontrolnych pustynnienia w pobliżu rzeki Xar Moron w Hexigten Banner, w regionie autonomicznym Mongolii Wewnętrznej w północnych Chinach. (Xinhua/Liu Lei)